Fotograf produktów - czy to dobry zawód

Setki zaczynających karierę fotografów mówi jedynie o rozpoczęciu przygody z aparatem jako fotograf ślubny. Nie jest to nietrafiony pomysł, jednak zaczęcie kariery w tego typu branży wiąże się z dużą konkurencją. Znacznie łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej branży.

Fotografia
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Przykładem tego typu niszy jest fotografowanie produktów. Jest to nieduża dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej). Jak dobrze wiadomo, przedsiębiorstwa przeznaczają wielkie pieniądze na działania reklamowe i na promowanie swoich wyrobów. Może to być reklama w formie papierowej, magazynów reklamowych, w prasie bądź internecie. W każdym z tych przypadków potrzebna jest fotografia produktu, bo jak głosi stare porzekadło jeden obrazek jest więcej wart niż tysiąc słów. Dobrze wykonana fotografia produktu przyciąga wzrok i przedstawia produkt jak najlepiej to możliwe. Jest to sposób na powiększenie sprzedaży, dlatego firmy poszukują doświadczonych w temacie fotografów.

Najlepsze są zlecenia na fotografie produktów od ogromnych spółek, ale na początku kariery trzeba zacząć od czegoś łatwiejszego. Na pewno są lokalne markety, które doręczają co weekend gazetki promocyjne. Warto tam zgłosić się ze swoim portfolio. Innym pomysłem jest odwiedzenie lokalnych agencji reklamowych i przedstawienie własnego portfolio i umiejętności. Takie agencje najczęściej są otwarte na współprace z młodymi osobami. To jest możliwość, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie można próbować się przebić dalej.

Więcej artykułów

Własne hobby to szansa na bardziej ciekawe życie. Powinniśmy w sobie znaleźć pasję

rowerzysta fotografuje
Twórca artykułu: Maëlick
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak niekiedy donoszą najnowsze badanie oddawanie się pasji to przepis na bardziej interesujące życie. To chyba nie powinno dziwić, ale w pierwszej kolejnościzastanowić się, czym wspomniane zjawisko jest. Pasja to część umysłu, niezwykła potrzeba zbierania czegoś, tworzenia kolekcji, interesowania się jakimś zjawiskiem. Naukowcyspierają się z czego to wynika. Być może pragniemy, żeby nasze życie było ciekawsze, a może po prostu bez ulubionego zajęcia nie jesteśmy sobą.


Fotografia produktów to nie jedyna branża warta uwagi, popularny jest ostatnio np. lookbook (http://pphoto.pl/oferta). W tym poradniku chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto próbować się wyspecjalizować w określonej działalności. Łatwiej i szybciej zostać można ekspertem w konkretnej dziedzinie niż specjalistą od wszystkiego. Aby aby zdobyć ekspercki poziom, trzeba zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.
Twórca artykułu: S.S.
2012/11/22, 13:41:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.