Profesjonalny fotografik - człowiekiem dużo wiedzącym

Fotografia od zawżdy była dyscypliną złożoną. Nie przypadkowo w przeszłych czasach, gdy fotografowanie było niusem, ludzie traktowali fotografika trochę jak czarodzieja. I to nie tylko dlatego, że utrwalał obraz bez użycia pędzla i farb, lecz również dlatego, iż sam proces fotografowania był skomplikowany. Wymagał wiedzy z wielu dyscyplin, także wiedzy z podstaw chemii i fizyki.
Kamerzysta/fotograf
Twórca artykułu: Dino K.F. Wong
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dziś sytuacja o tyle się odmieniła, iż znaczenie chemii podczas fotografowania spadło prawie do zera. Nie biorąc oczywiście pod uwagę wykorzystania fotografii analogowej do celów artystycznych. Tak profesjonaliści jak i amatorzy na co dzień korzystają ze sprzętów cyfrowych, więc prym wiedzie fizyka. Role odczynników przechwyciła elektronika - sporo więcej przeczytasz pod tym adresem. O ile w segmencie fotografii laickiej wszystko jest łatwe i przyjemne, to profesjonalista w dalszym ciągu jest trochę czarownikiem. Profesjonalny fotografik jest otoczony przez masę urządzeń, poczynając od lamp doświetlających, przez wymyślne lampy błyskowe, aż po obiektywy. Profesjonalista powinien być więc po część fizykiem po części elektronikiem.


Więcej artykułów

Czy kierować się podczas wybierania odpowiedniego obiektywu?

Obiektywy popularnych produkcji, które na polskim rynku znalazły zastosowanie już pewien czas temu oraz mogą poszczycić coraz większym wzięciem oraz zainteresowaniem kupujących, mogą zapewnić spory wybór rozmaitych modeli. Najwyższej jakości sigma 10-20, dzięki której istnieje szansa wykonania znakomitej jakości fotografii nawet aparatem bezlusterkowym. Znawcy fotografii stawiają na obiektyw sigma 70-200, jaki dostępny jest w niezwykle dobrej cenie w sklepach markowych na terenie kraju.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.