Jaki sprzęt wybrać do pomiarów ciśnienia?

Ażeby ustrzec się przed kłopotami mającymi związek z wysokim ciśnieniem, regularnie mierz ciśnienie, a wyniki notuj oraz przedstawiaj je lekarzowi podczas kolejnych wizyt. To sprawia, że będzie w stanie ocenić postępy w leczeniu danej bolączki. Jak chcesz badać ciśnienie we własnym domu aparatem elektronicznym, korzystnie poprosić w przychodni o porównanie wyników z pomiarem osiągniętym z aparatu w gabinecie, ponieważ wartości te mogą być różne.
Dostępne na rynku ciśnieniomierze znanych firm które produkują sprzęt medyczny są dosyć podobnej jakości. Najkorzystniej zakupić aparat z mankietem na ramię. Daje on możliwość nie tylko rozeznania, lecz również monitorowania rezultatów leczenia nadciśnienia. Aparat mierzący ciśnienie na nadgarstku - chociaż jest bardzo poręczny, nie jest polecany, gdyż niezbyt dokładnie potrafi zmierzyć ciśnienie. Możemy kupić aparat który przechowuje w pamięci pewną liczbę zapisów, z obsługą częściowo automatyczną lub całkowicie automatyczną.
zdrowie
Twórca artykułu: Bird&Co Sp. z.o.o.
Podpatrzone na: Bird&Co Sp. z.o.o.
Większość takich aparatów nie wymaga korzystania z słuchawek, ale również są dostępne aparaty tzw. sprężynowe, przy których niezbędne jest odsłuchiwanie tonów nad tętnicą ramieniową poniżej założonego mankietu. Takie aparaty sprężynowe są oceniane przez pacjentów za bardziej problematyczne w obsłudze. Niektórzy nie są w stanie wysłuchać dosyć cichych tonów i są zmuszeni prosić inną osobę o wsparciu przy pomiarze. Źródło: http://medic-pol.com.pl/pl/c/Cisnieniomierze/13.

Więcej artykułów

Monitoring social media w sieci

WWW
Twórca artykułu: Bull3t
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aktualnie monitorowanie mediów społecznościowych, tj. monitoring social media nabiera konkretnego znaczenia. Globalna rewolucja ułatwia wyrażenie zdania każdemu użytkownikowi Internetu. Monitorowanie mediów przydaje się szczególnie do tego, by wytyczyć te najistotniejsze dla danej branży lub konkretnego przedsiębiorstwa dane.


Najbardziej korzystnym rozwiązaniem sprawy który ciśnieniomierz wybrać jest więc aparat elektroniczny, sprawdzonej firmy, z mankietem na ramię. Mankiet trzeba założyć na prawe albo lewe ramię w taki sposób, żeby jego dolna krawędź była około 2-3 cm nad zgięciem łokciowym. Pod opaskę powinny bez trudności wchodzić dwa palce. Ramię, na jakim odbywa się pomiar, powinno znajdować się na wysokości serca. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na ciśnieniomierz nadgarstkowy, zakładaj zawsze w ten sposób, ażeby dłoń była skierowana do góry. Ponadto mankiet ciśnieniomierza nadgarstkowego powinien znajdować się w odległości ok. 1,5 centymetra od dłoni.

Ciśnienie warto kontrolować, jak będzie utrzymywało się w granicach 140/90 mmHg. Bo jeżeli się utrwali, zmieni się w groźną przypadłość. Ciśnienomierze to najbardziej odpowiednie stabilizatory stanu naszego zdrowia. Zdarza się, że chory bez leczenia posiada prawidłowe wartości ciśnienia - tak może to wyglądać nawet przez kilka lat. Jednakże gdy zmiany w ścianach naczyń krwionośnych się utrwalą, ciśnienie JUMO tętnicze zostanie już na stałe podwyższone.
2017/09/18, 13:41:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.