Hyt

Radiotelefony, znane popularnie jako krótkofalówki, są bardzo specyficznymi przyrządami. Ich najważniejszą funkcją jest umożliwianie porozumiewania się na odległość. Aktualnie do pewnego stopnia przyrządy te zostały wyparte przez popularne komórki, jednak także w stosunku do nich radiotelefony mają swoje zalety. Ich wykorzystywanie kojarzy się często z czasami wojen światowych.


Rzeczywiście w czasie trwania wojny krótkofalówki wykorzystywane były jako najważniejszy środek komunikacji na odległość. Na tym również w części opiera się ich przewaga nad współczesnymi telefonami bezprzewodowymi. Funkcjonowanie popularnych komórek zależy od obecności i funkcjonowania odpowiednich urządzeń nadających sygnał. Reguła działania radiotelefonów jest zupełnie inna, przez co mogą one działać bez obecności urządzeń dodatkowych.

Krótkofalówki w rozrywce
Walkie-talkie, bo tak również nazywa się krótkofalówki, współcześnie bardzo często na różne sposoby stosowane są do rozrywki. Niektóre osoby miały do czynienia z takimi urządzeniami w młodości. Całkowicie podstawowy „model” krótkofalówki do zabawy dla dzieci stworzony był z dwóch kubków po jogurcie i długiego sznurka. W późniejszych czasach pojawiły się również pierwsze walkie-talkie dla dzieci w postaci małych, kolorowych urządzeń o niewielkim zasięgu. W gronie dorosłych także nawet często urządzenia te używane są do rozrywki. Mogą przykładowo służyć jako kanał komunikacyjny pomiędzy uczestnikami zabawy w terenie czy meczu paintballowego. Przyrządy tego typu wytwarzane są na przykład przez firmę HYT.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.