Części zamienne do naprawy agd i rtv

Każde urządzenie prędzej czy później się psuje, tyczy się to szczególnie sprzętu elektronicznego i sprzętu AGD. Wiele z tych przyrządów jest produkowanych w krajach azjatyckich z gorszej jakości podzespołów.

Multi zadaniowy blender
Twórca artykułu: MPM
Podpatrzone na: MPM
Czasem wymiana kilku części może zwiększyć żywotność urządzeń wielokrotnie. Instrukcje takich wymian można znaleźć w sieci na specjalnych forach dla majsterkowiczów. Należy jednak być świadomym, że tego rodzaju modyfikacja wiąże się z utratą gwarancji firmy, która wyprodukowała urządzenie. Wielu majsterkowiczów-amatorów decyduje się jednak na tego rodzaju własnoręczne naprawy, a to ze względów ekonomicznych, a to z typowo hobbystycznych upodobań.

Więcej artykułów

Na ratunek komórce

telefon komórkowy
Twórca artykułu: SAMSUNG
Podpatrzone na: NEO24.PL
Każdemu z nas może spotkać pech polegający na tym, że z niewiadomych przyczyn nasz telefon komórkowy po prostu się zepsuje. W dużych miastach, takich jak choćby wybrany przykładowo Wrocław, wyszukanie serwisu to na szczęście banalna sprawa.


Uważne majsterkowanie Odpowiednio przystosowane miejsce pracy to podstawa bezpiecznej pracy. Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni roboczej pozwala także zaoszczędzić dużo czasu oraz wyeliminować szansę pomyłek. Bardzo częstą praktyką jest posiadanie kilku kontenerów z podpisanymi częściami – osobnymi na gwoździe, rezystory (wejdź: w ofercie sklepu North.pl) i inne niewielkie części. Najważniejszą zasadą bezpieczeństwa jest upewnienie się, że maszyna jest odłączona od zasilania. Dobrze jest również kilkakrotnie nacisnąć włącznik przyrządu, tak żeby wyładować niebezpieczne napięcie które zbiera się w podzespołach. Aby uniknąć zapłonu, należy używać bezpiecznych lutownic kolbowych, wyposażonych w stacje dokujące. Nie powinno się również umieszczać produktów łatwopalnych w obszarze roboczym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.