Cyfrowa szkoła.

Drukarki serii ML-5510/6510
Twórca artykułu: Samsung
Podpatrzone na: Samsung
Coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne przydają się w placówkach edukacyjnych. Używanie coraz bardziej skomplikowanych urządzeń w wielostopniowej edukacji, ma za zadanie ułatwić pracę każdej ze stron. Dziś już podstawowe wyposażenie klasy to za mało. Już na początku nauki klasy są wyposażane w cuda techniki, o których nie śniło się naszym rodzicom. Również dzieci nie używają już tylko kartek i piór, ale od najmłodszych lat muszą umieć pracować z komputerem. Dzieci do robienia w domu otrzymują wykonanie prezentacji na komputerze. Czas tworzenia opowiadań na papierze odszedł w zapomnienie. Kiedyś biała kreda, pisak, dziś pomoc w postaci interaktywnej tablicy. A wszystko to dlatego, aby proces edukacyjny umożliwił większą aktywność na to, co wokół.

Więcej artykułów

Gry komputerowe, czyli doskonały sposób na to, by nieco się rozerwać

gry komputerowe
Twórca artykułu: Corey Marshall
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeszcze jakiś czas temu komputery nie były tak wszechobecne jak teraz. W naszych czasach spora część z nas nie może wyobrazić sobie bez nich funkcjonowania. Służą nam nie tylko do pracy i nauki, ale dostarczają także rozrywki. Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie zabawiałaby się w gry komputerowe. Tym intensywniej, że ich wybór jest wielki. Wzięciem cieszą się gry anime, gry strategiczne oraz zręcznościowe. Największą popularnością cieszy gra Streetcrime.


Najczęściej spotykane są tablice multimedialne dla szkół. Tablica taka to połączenie komputera, projektora i tablicy. Tablica sprawuje rolę monitora, która reaguje z przeznaczonym do tego piórem. Jest to bardzo wygodne, ponieważ umożliwia bez problemu włączyć wybrany moduł. Układ ten jest na tyle ciekawie zaprojektowany, że umożliwia pisanie notatek i zapamiętywanie ich. Dzięki temu z materiału można skorzystać momencie, a jednocześnie stają się tworzywem szkoleniowym na przyszłość. Taka tablica jest bardzo użyteczna od strony technicznej: nie trzeba się troszczyć o zabranie pomocy naukowych na dany temat. Do niewątpliwych pozytywnych cech użytkowania tablicy interaktywnej jest to, że pobudza zainteresowanie przedmiotami.

Bardzo pożyteczny przy takich tablicach jest Internet. Nie ma nic intrygującego niż śledzenie na żywo toczących się filmów. Nie ma nic prostszego niż znalezienie potrzebnego nam urządzenia w naszym mieście. Wystarczy wklepać w Internet frazę np. urządzenia wielofunkcyjne Wrocław, aby wyskoczyła znaczna ilość podstron o podanej tematyce. Wybór sprzedawanych urządzeń jest tak duży, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Korzystanie z tego typu oprogramowania, z całą pewnością uatrakcyjni lekcje.
Twórca artykułu: M.B
2017/12/13, 07:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.