Serwery firmowe

Dobre i sprawne serwery to współcześnie podstawa prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych dużych przedsiębiorstw, jak również w małych przedsiębiorstwach trzeba koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z konkretnego punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Współczesne aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel przez Internet, strony WWW oraz całe wachlarze odmiennych usług świadczonych przez sieć internet, intranet oraz ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w sieci.


Serwery NAS marki DROBO
Twórca artykułu: 4Press.pl
Podpatrzone na: 4Press.pl
Muszą więc działać wydajnie i posiadać doskonałe łącza komputerowe. Do ulepszenia przepustowości sieci przydają się switche, które regulują działanie aplikacji w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących non stop ruch pakietów informacji wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele bardziej stabilne.

Przełącznik o kodzie J9019B wspaniale nadaje się do ogromnych biur, a także mniejszych przedsiębiorstw. Jest ono perfekcyjnym rozwiązaniem komunikacyjnym. Tak samo trafnym wyborem jest przełącznik J9280A. Doskonale oddziela ono sieci Lan i w perfekcyjny sposób zapewnia filtrowanie informacji. Jak rozmaite inne tego typu urządzenia jest w stanie bezproblemowo współpracować z siecią Ethernet.Chociaż gwarantuje podobne możliwości łączenia za pomocą kabli jak koncentratory, to posiada ono większą wydajność. Jak właściwie to działa?

Zamiast uwspólnienia całego możliwego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak choćby J9794A, przydziela każdemu podłączonemu urządzeniu sieciowemu określony fragment pasma. Konkretny switch, przykładowo J9661A poda dokładnie to samo pasmo każdej maszynie osobno, co przyczyni się w istotny sposób do maksymalizowania wydajności,jaką można wciąż podnieść, korzystając z urządzeń pozwalających na używanie połączeń w dwóch kierunkach. Tego rodzaju opcje są dopuszczalne dzięki możliwości zapamiętywania adresów MAC komputerów z lokalnej sieci oraz informacjom, z którym portem łączy się konkretne maszyna.

Switche umożliwiają przy tym również zbudowania odpowiednich sieci wirtualnych (VLAN). Transmisje pomiędzy portami należącymi do innych sieci VLAN są bardzo ograniczone, zaś do przekazywania informacji między odrębnymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między dwoma podłączonymi do siebie urządzeniami obsługiwane bywają za pośrednictwem specyficznego typu połączenia, jakie często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w urządzenie, warto także zakupić specjalny pakiet, dobrym przykładem będzie winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.
Podpatrzone na:
Twórca artykułu: A.Z.
2013/02/12, 19:26:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.