Zegarki biżuteryjne czy sportowe

Dziś na rynku występuje sporo modeli zegarków. Do najatrakcyjniejszych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na zakup, trzeba zwrócić uwagę na parę szczegółów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długi czas. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe
zegarki fossil
Modele sportowe są w wielu przypadkach dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet w trakcie dynamicznego ruchu. Paski a ponadto obudowy kopert wykonane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się podczas intensywnego treningu. W większości przypadków występującą w tego typu zegarkach funkcją jest stoper oraz dodatkowo timer, niemniej jednak w profesjonalnych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy także głębokościomierz. Ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy także uwagę, żeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności fosforyzującą powierzchnię. Przykładem doskonałych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Więcej artykułów

Zegarek – ważny gadżet

Twórca artykułu: www.zibi.pl
Sporo osób, które odznaczają się zgubnym idealizmem, twierdzi że człowiek musi być odbierany przez pryzmat wnętrza, a nie prezencji. To miłe spostrzeżenie, jednak rzeczywistość jest totalnie różna.


Zegarki biżuteryjne Przygotowane w wielu przypadkach z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo dużo zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy przygotowane są na bazie mosiądzu lub stali szlachetnej, w wielu przypadkach powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory "złoty" i "srebrny" tak zwany "bikolor". Można je nosić do srebrnej jak również do złotej biżuterii. Za każdym razem należy dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej kopertę i bransoletę decydują o jego estetyce i trwałości. Biżuteryjne zegarki z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek często nosi się okazjonalnie. Nie musi być idealnie czytelny, nie musi też być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako detal uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.
Podpatrzone na: Trend shop
Twórca artykułu: G.S.
2012/01/12, 14:55:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.