Start w modelingu - szukamy fotografa

Na początku kariery modelki może pojawić się problem jakiego fotografa należy wybrać do sesji zdjęciowych. Rzecz jasna fotografia modelek jest bardzo trudnym, acz ciekawym tematem. Jednak jak znaleźć najtrafniejszego fotografa?

Informacje z wyszukiwarki WWW

fotografia modelek
Podpatrzone na: flickr.com
Najbardziej sprawdzonym i najprostszym jest wyszukiwanie informacji na stronach internetowych. Nie jest to ani kosztowne, ani czasochłonne, a szybko można porównać i sprawdzić wiele ofert. Wiadomości w Internecie są proste do zweryfikowania, ponieważ propozycje czerpiemy nie tylko ze stron fotografów, lecz także z blogów i for. Z nich dowiemy się, które sesje zdjęciowe w Warszawie są najlepsze, a jakich zdjęć należy unikać.
Przeczytamy, z którymi fotografami pracowało się dobrze, a z którymi źle. I co najważniejsze- zdobędziemy efekty pracy, którą ocenimy sami. Warto zagłębiać się właśnie w takie komentarze, gdyż posiadają więcej obiektywnego spojrzenia, niż to co przeczytać można na autorskich stronach.

Jakie zdanie mają inni

Opinia uzyskana w wyszukiwarce WWW nie zastąpi takiej, o której dowiemy się sami. Będzie ona dla nas dużo bardziej prawdziwa niż ta przeczytana. W karierze modelki istotne są kontakty zawodowe. Również w kwestii wyboru fotografa pomogą znajomi po fachu, którzy mają już doświadczenie w tej materii. Dlatego należy pytać, zbierać opinie i doświadczenia innych modelek, by zdobywać nowe doświadczenia i unikać ewentualnych błędów. Warto pamiętać, że fotografowanie modelek jest tematem obecnie dobrze znanym w wielu środowiskach, dlatego warto mieć na uwadze, że "kto pyta nie błądzi". Nie tylko ludzie z branży znają temat sesji, ale także będący poza granicami tego przemysłu, a każda uwaga może okazać się cenna.

Warto próbować

Należy pamiętać, że nawet po wyborze fotografa musimy liczyć się z tym, że nie będzie odpowiadał naszemu stylowi. Nie należy dać za wygraną! Warto wiedzieć że profesjonalna sesja fotograficzna w Warszawie jak i w innych miastach w Polsce ma wielu sprzymierzeńców. Właśnie dlatego, pomimo klęsk, trzeba próbować, a na pewno znajdzie się fotograf spełniający nasze wymagania i praca będzie łatwa i swobodna, a efekty będą zaskakujące.
Podpatrzone na: fphoto.pl
Twórca artykułu: Maciej Sitarski
2012/09/20, 14:43:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.