W jaki sposób dobrać oprogramowanie dla firm?

Niełatwo zobrazować sobie nieduże przedsiębiorstwo bez komputera. Wybór programów dla firm sprawia problem. Rynek jest spory, a biznesmeni niekoniecznie go znają.


biurko
Twórca artykułu: geishaboy500
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Bardzo dużo małych przedsiębiorstw użytkuje najprostsze oprogramowanie do kontaktu z klientem i faktur, a również do rozliczania pracowników. Kierowanie firmą informatyzacji wydaje się właściwie niemożliwe. Z całą pewnością nietrafnie dopasowane oprogramowanie dla firm mogą wyrządzić krzywdę. Często zmieniające się ustawy i inne zasady sprawiają, że proste programy do fakturowania potrzebują obsługi profesjonalistów i wiarygodnego twórcę. Aplikacje muszą zgadzać się z panującym prawem.

Rozbudowane systemy informatyczne dla firm nie są konieczne dla wszystkich. Małym firmom wystarczy pakiet niezbędnych programów, ale konkretnie dopasowanych przez specjalistów.

Jak wybrać program?

Rzeczywiście różnorodność twórców programów sprawia, że wybór odpowiedniej opcji jest utrudniony. Jednak systemy są w pewnym sensie takie same, a różnią przede wszystkim marką. Nieduże firmy z branży IT dominują miejscowe biznesy, co oferując produkty małym przedsiębiorcom, którzy doceniają indywidualne podejście do klienta. Potężni producenci interesują głównie korporacje, którym zależy na na renomie marki, działającej dla najlepszych. Duże firmy mają różne punkty sprzedaży i centra obsługi klienta, ułatwiające zakup i korzystanie z ich produktów.

Wybierz właściwy rodzaj programu

Mamy kilka typów programów. Programy pomocnicze, które wspomagają współpracę z klientami (CRM), programy specjalizowane pisane indywidualnie do celu wybranego przez firmę i programy uniwersalne wspierające branżę handlową i usługową. Przede wszystkim one są wybierane przez firmy. Wśród nich są aplikacje rachunkowe, obsługujące dział kadr. Tego typu oprogramowanie ma w ofercie większość producentów: mogą działać niezależnie lub jako cały system np. z dwóch modułów.

Zapoznaniu się z ofertą o kolejnym kroku decydują cena i zdanie innych użytkowników. Jednak lepiej nie robić zakupów bez wcześniejszej prezentacji oprogramowania.
2012/10/02, 16:16:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.