Komputeryzacja świata - plusy i minusy

Współczesny człowiek, zamieszkały w zamożnych krajach świata, posiada przynajmniej kilka przyrządów elektronicznych. W obecnym stuleciu mało kto ma jeszcze w domu aparaty analogowe, aparaty cyfrowe są już normą. Praktycznie każdy człowiek nabył jakiegoś gatunku PC. Większa część ludzi ma funkcjonujący odbiornik telewizyjny. Mało kto wie, jak wiele przyrządów w naszym otoczeniu jest kontrolowanych przez komputery.

Komputeryzacja świata to rzecz jasna wielki progres ludzkości, ale również i znaczne ryzyko. W poprzednim stuleciu świat obserwował wielką wojnę totalną, później nad wszystkimi zawisła groźba globalnej wojny atomowej. Obecnie wydaje się, że ewentualny konflikt światowy będzie zasadzał się na batalii cyfrowej. W ciągu ostatnich kilku lat pokazały się doniosłe wiadomości o zaawansowanych wirusach internetowych, które zostały napisane do uszkadzania układów teleinformatycznych. Co to oznacza w praktyce? Wyobraź sobie, że we wszystkich metropoliach świata zatrzymują się systemy komunikacyjne, staje metro. Tablety stają się bezwartościowe. Co najgorsze dla ekonomii, przestają działać giełdy papierów wartościowych. Znaczna część elementów systemu obronnego wielu państw opiera się na internecie. Nowoczesna wojna komputerowa umie podbić praktycznie każde państwo na świecie. Skomplikowane wirusy umieją uszkodzić dyski twarde, aparaty cyfrowe i inne rzeczy elektroniczne.

Więcej artykułów

Gry komputerowe, czyli doskonały sposób na to, by nieco się rozerwać

gry komputerowe
Twórca artykułu: Corey Marshall
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeszcze jakiś czas temu komputery nie były tak wszechobecne jak teraz. W naszych czasach spora część z nas nie może wyobrazić sobie bez nich funkcjonowania. Służą nam nie tylko do pracy i nauki, ale dostarczają także rozrywki. Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie zabawiałaby się w gry komputerowe. Tym intensywniej, że ich wybór jest wielki. Wzięciem cieszą się gry anime, gry strategiczne oraz zręcznościowe. Największą popularnością cieszy gra Streetcrime.


Aby zabezpieczać się przed tym niebezpieczeństwem, niektóre kraje stworzyły wyspecjalizowane instytucje do zwalczania internetowej agresji. Najlepszą obronę mają rzecz jasna Stany Zjednoczone. To wynika z tego, że USA jest najczęstszą ofiarą agresji sieciowych. Teraz na mocarstwo komputerowe wyrasta Chińska Republika Ludowa. Sporo zamieszania w sprawach agresji internetowych wywołuje też Rosja. Olbrzymie niebezpieczeństwo cyberwojen znajduje się w tym, że ciężko jest namierzyć właściwych sprawców ataku.
Twórca artykułu: A.T.
2013/05/09, 10:38:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.