WorkFlow - obieg informacji w Twoim przedsiębiorstwie

Jednym spośród najczęściej spotykanych problemów przy prowadzeniu dużej lub średniej firmy jest obieg dokumentów i informacji. Zwyczajny, papierowy sposób jest wolny i zawodny, ze względu na choćby sytuację, gdy jakiś istotny dokument na przykład może się gdzieś zgubić, z czego następnie wynikają poważne problemy. Potrzeba usprawnienia komunikacji pomiędzy pracownikami firm i tym samym zapobiegania takim sytuacjom, zapoczątkowała tworzenie oprogramowania szerzej znanego jako Workflow.
Biznesmen
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Uogulniająco pojęcie to jest stosowane w stosunku do oprogramowania, głównie tego, które służy wspomaganiu pracy w grupach. Oprogramowanie takie pozwala na ustalenie jakie role w procesie przetwarzania dokumentów pełnią osoby biorące udział w wykonywaniu sprecyzowanej czynności oraz jakie są stany pośrednie dokumentów. Jako przykład można omówić realizację obiegu szkolenia w firmie. Osoby zlecające wykonanie pracy związanej z organizacją szkolenia wprowadzają dane wejściowe (miejsce i tematykę szkolenia i nazwiska pracowników, których ono obowiązuje), powstaje dokument (http://happytree.com.pl/) zgłoszenia szkolenia. Następnie dane są odbierane przez pracownika realizującego zadanie (proponowany jest np. termin wyjazdu, rodzaj środka transportu, firma szkoleniowa i tym podobne), ze zgłoszenia powstaje dokument szkolenia. Informacje te trafiają powtórnie do decydentów, którzy zatwierdzają informacje o realizacji zlecenia (na przykład wyrażają zgodę na zakwaterowanie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu), dokument delegacji zostaje zatwierdzony do wykonania.

Nauka języka w firmie
Twórca artykułu: Moose.pl
Podpatrzone na: www.moose.pl
Pracownicy realizują zlecenie, potwierdzają ukończenie szkolenia, dokument szkolenia staje się zrealizowany, po czym odbywa się akceptacja zwrotów kosztów szkolenia. Widoczne jest, że wszystkie etapy przetwarzania takiej informacji charakteryzują się określonym zbiorem osób wykonujących sprecyzowane operacje na dokumentach i zdefiniowanym zestawem możliwych stanów dokumentu. Są to swoiste cechy procesu workflow. Systemy obiegu dokumentów dające możliwość wykonywania takich działań to między innymi: eSoda (program darmowy), BOS, eDokumenty (licencja to koszt 850 zł za każde stanowisko) lub M-Files. Umożliwiają one na przykład obieg faktur, każdego rodzaju zleceń jak i również informacji handlowych, obsługują faks i skaner, klasyfikują dokumenty i umożliwiają ich szybkie odnalezienie.


Więcej artykułów

Techniki zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

Przedsiebiorstwo
Twórca artykułu: Startup Stock Photos
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W każdej firmie istotne jest, by w przychodzących papierach był porządek oraz przepływ wszelakich informacji odbywał się skutecznie. Mnogie wzory różnego typu pism powinny być dostępne w każdym momencie, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów pomaga lepiej rozłożyć kategorie złożonych pism.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.