Zegarek – ważny gadżet

Dużo osób, które cechują się zgubnym idealizmem, twierdzi że człowiek ma być odbierany przez pryzmat wnętrza, a nie wyglądu. To bardzo szlachetne spostrzeżenie, jednak rzeczywistość jest totalnie odmienna.


Każdego dnia spotykamy dużo ludzi i każdego z nich postrzegamy po prezencji – urodzie, ciuchach i mniejszych elementach. Na dodatek na ocenianie wpływa mnóstwo przesłanek mentalnych, takich jak stereotypy czy utrwalone przez lata wzorce indywidualne.

Twórca artykułu: Atlantic
Szalenie ważne jest to, co się no. Jeżeli ktoś mówi inaczej, niech wyobrazi sobie, że natyka się na kogoś, kto nosi skarpetki do japonek. A potem natyka się na ludzi, którzy założyli modne koszule i eleganckie zegarki Swatch. Różnica w postrzeganiu objawia się zawsze. Tak czy siak, powinno się rzecz jasna każdego traktować z godnością, abstrahując od ubioru. To nie przekreśla twardego faktu, że ubiór ma fundamentalne znaczenie – po prostu powinno się próbować nie dać się zawładnąć pierwszemu wrażeniu.

W tym akapicie zajmijmy się wspomnianymi wyżej dodatkami. Taki rzeczami są np. kolczyki, zegarki męskie, zegarki damskie, kosmetyki itd.. Wydaje się, że są one nieznaczne biorąc pod uwagę rozmiar, jednak to fałsz. To właśnie z tego powodu ekskluzywne zegarki męskie słynnych marek są tak kosztowne – to pewnego rodzaju świadectwo klasy człowieka. Można postawić zatem tezę, że spore środki, jakie należy wydać na drogie zegarki damskie i dla mężczyzn, to pokłosie ich wpływu na postrzeganie. Niestety, jest również tutaj pewien mankament. Nie każdy może prawidłowo dostrzec, że ten zegarek rzeczywiście jest porządny.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.