Sprawdzamy czy warto kupić lustrzankę od Sony

Koncern Sony wypuścił ostatnio na rynek kilka zaawansowanych kompaktów. Wśród reklamowanych sprzętów znaleźliśmy 4 interesujące modele: DSC-HX300 z pięćdziesięciokrotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 z matrycą rozdzielczości 18, 2 MP, wodoodporny DSC-TX30 i DSC-HX50 – najmniejszy aparat kompaktowy z megazoomem.


logo sony
Zacznijmy ocenę od absolutnej nowości - aparatu Sony DSC-HX300 - udoskonalonej wersji HX200V, który prezentuje się jak zwyczajna lustrzanka i ma analogiczny panel obsługi. Zaawansowany megazoom został wyposażony w przetwornik (odwieź www) obrazu o rozdzielczości 20, 4 MP i wzmocnione podzespoły. Poza tym DSC-HX300 jest bardziej masywny od poprzednika i może poszczycić się udoskonalonym stabilizatorem obrazów. Mocną stroną kompaktu są również jego opływowe kształty, co sprawia, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i zapewnia komfort pracy.

Pretendentem do drugiego miejsca jest DSC-TX30, czyli bardzo solidny, choć niepozorny kompakt. Wodoszczelny aparat umożliwia fotografowanie do 5 metrów pod wodą, a jego twarda obudowa wytrzyma upadek z wysokości 1,5 m. i sprawdzi się nawet przy minusowej temperaturze. Premierowy Cyber-shot został zaopatrzony w dotykowy ekran, matrycę CMOS Exmor R o rozdzielczości 18,2 megapikseli oraz system stabilizacji obrazów - Super SteadyShot. Dodatkowo Sony DSC-TX30 umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD oraz tworzenie zdjęć 3 D.

Następny jest DSC-HX50, czyli kieszonkowy i lekki aparat kompaktowy, wyposażony w aż trzydziestokrotny zoom optyczny oraz matrycę CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 MP. To współcześnie prawdopodobnie najmniejsza cyfrówka z tak dużym zoomem, która pozwala na fotografowanie obiektów z zawrotną prędkością 10 klatek w ciągu sekundy. Aparat Sony DSC-HX50 ma 3 calowy wyświetlacz oraz pomocną funkcję Wi-Fi. Produkt dedykowany jest fanom modeli kieszonkowych , łaknących integracji ulepszonych funkcji kompaktu ze stylowym wyglądem.


Więcej artykułów

Wagi mające zastosowanie w urzędach pocztowych

waga apteczna
Podpatrzone na: www.wagi-elektroniczne.pl
Określanie masy produktów jest niesłychanie ważne na poczcie i w innych tego typu miejscach. Paczuszkę czy korespondencję trzeba zważyć przed porozsyłaniem. Jest to tak niezwykle istotne, ponieważ bardzo często od wagi zależy należność za tego typu usługę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.