Pasja jako zawód - fotografia

Setki młodych osób myśli o zawodzie fotografa. Zamierzają zgodnie z powszechną modą, pogodzić karierę zawodową ze swoją pasją. Zobaczymy, czy da się z tego zawodu żyć na przyzwoitym poziomie oraz czy dalej jest okazja dla fotografów. Ale czy jest to tak proste, rozmawiamy z Roksaną, która od 3 lat jako zawód wpisuje w cv fotograf ślubny w Łodzi. Jej rady są przydatne w odniesieniu do każdej miejscowości, nie tylko Łodzi.

aparat fotografa
Zdecydowanie trzeba mieć duże zdolności – opowiada nam nasz rozmówca. Nie wolno zakładać, że z małymi umiejętnościami zdobędziemy współczesny rynek pracy. Konkurencja jest ogromna i potencjalni klienci przebierają w portfolio, oceniając jakość fotografii i oceniając zdolności fotografa. Jeżeli posiadamy warsztat na właściwym poziomie, to bez problemu znajdziemy klientów na przykład z polecenia.

Aby zrobić niepowtarzalne fotografie, trzeba na pewno ćwiczyć. Dobrze jest nosić sprzęt cały czas ze sobą, choćby ten w komórce i gdy tylko pojawi się okazja, wykonać zdjęcia. Dobre są również kursy fotograficzne. Bardzo żwawo wprowadzają one początkujących w tajniki fotografii, dzięki czemu sprawniej mogą zacząć wykonywać fotografie na dobrym poziomie. Takie kursy organizowane są w wielu ośrodkach kultury, przez co dobrze jest się rozejrzeć i zobaczyć, kto organizuje takie kursy i kto jest nauczycielem.

Gdy chodzi o same zarabianie jako fotograf to najtrudniejsze są oczywiście początki. Trzeba zdobyć nowych klientów i stworzyć sobie markę. Zdarza się aby zdobyć zlecenia, należy dać na starcie kariery niższe ceny niż średnia rynkowa. Gros fotografów rozpoczyna też od fotografowania wesel, na przykład swoich znajomych. Jest to bardzo dobra możliwość, by zdobyć sobie doświadczenie w znanym otoczeniu.

Później jest prościej, bo gdy nasze fotografie są ładne, to z pewnością dużo zleceń będzie pochodzić z polecenia wcześniejszych, ucieszonych klientów. Prawie każdy był świadkiem jak po weselu największą atrakcją wśród dziewczyn cieszy się folder z fotografiami. Dobrze go oglądają a gdy takie fotografie są wyjątkowe, to wtedy chcą się dowiedzieć który fotograf wykonał zdjęcia. To jest powód dlaczego główną zasadą musi być jak najlepsze opanowanie robienia ładnych zdjęć. Z ładnymi fotografiami jakoś sobie poradzimy na, nie ukrywajmy, konkurencyjnym rynku pełnym konkurencji.


Wyświetl większą mapę

Podpatrzone na: http://kamila-kedziora.com
Twórca artykułu: S.S.
2012/11/20, 09:31:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.