Zaprezentuj się na wielkim formacie

Jednym z powszechnych sposobów na przydanie klientów konkretnej marce jest wykorzystanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o wielkich wymiarach, wykorzystywane na ulicach. Jest to jeden z bardziej charakterystycznych elementów wyglądu dużych miast, podobnie jak neony. billboardy często są wyposażone w oświetlenie, co sprawia, że są widoczne również w nocy. Ten typ reklamy bywa niezwykle skuteczny, ze względu na wymiary.


Reklama outdoorowa
Twórca artykułu: Sebastian "XU" Głowala
Podpatrzone na: Sebastian "XU" Głowala
Oferowany jest przez rozmaite agencje reklamy i inne przedsiębiorstwa. Hasło „billboardy Ruda Śląska” (poznaj propozycję www.billboardy-reklama.pl) pozwala na wyszukanie kilku wyników z tego miasta, na temat opcji zamówienia takiego typu reklamy. Podobnie rzecz ma się w przypadku frazy „billboardy Dąbrowa Górnicza”. W tym drugim przypadku rezultatów ze stron jest jeszcze mniej.

Kwestie sporne
Jako że reklama na billboardach jest wielkoformatowa, a z tego wynika silnie rzucająca się w oczy, niejednokrotnie staje się źródłem sporów i kontrowersji. Idealnym przykładem są ogromne bannery na wrocławskim rynku. Część z nich zasłania całe fasady stylowych kamienic, znacznie zmieniając krajobraz otoczenia. Podobnie w innych większych miastach. „billboardy Częstochowa” to fraza ciesząca się znacznym zainteresowaniem w Internecie. Podobnie wygląda sprawa z Płockiem – „billboardy Płock” generuje zbliżoną ilość rezultatów. Inną kwestią sporną niejednokrotnie staje się treść billboardów. Nierzadko występuje w nich spory element nagości, co może powodować zniesmaczenie. Kontrowersje może zatem powodować zarówno lokalizacja reklamy, jak i jej treść.

Kto na billboard
W ten sposób reklamują się rozmaite firmy i nie tylko. Zdarza się tak, że olbrzymie plakaty wykorzystuje się w kampaniach wyborczych. Poza tym w większości przypadków spotyka się reklamy sieciowych sklepów odzieżowych. Poza tym tym sposobem odbywają się zapowiedzi filmowe, czyli na billboardach wywiesza się plakat filmu, granego aktualnie w kinie. Oprócz tego na billboardzie zawrzeć zasadniczo wszystko, od pokarmów dla kotów aż po środki na ból głowy. O powodzeniu i popularności tego sposobu świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki internetowe zapytania „billboard Częstochowa”.
Podpatrzone na: Billboardy reklama
2013/02/05, 23:46:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.