Zegarki casual czy eleganckie

Zegarek na pasku czy bransolecie? Koperta okrągła czy kwadratowa? Kwarcowy czy mechaniczny? Elektroniczny czy wskazówkowy? Jaki na bal a jaki na siłownię? Postaramy się dać odpowiedź na te pytania.

Zegarki eleganckie
Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różnorodne. Ale są oczywiste kanony. Przykładem takich popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu "agresywny". Raczej nawet dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że ma atrakcyjną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien jednakże spełniać wszelkie walory komunikacji i czytelności. Dobrze, żeby wykonany był z bardziej trwałych materiałów, np. ze stali szlachetnej, a jeśli pozłacany to odpowiednio grubo, tak ażeby prędko nie stracił swych walorów. Mile widziane jest połączenie dwóch barw - "żółtej" i "białej" (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru właściciela. Traktuje się obecnie formę prostokątną jako bardziej estetyczną, a okrągłą jako klasyczną, niemniej jednak to kwestia indywidualnego gustu. Koniecznie powinien być "firmowy", najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Właściwie każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, ale będzie miał "duszę". Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, niewątpliwie bardziej biorąc pod uwagę zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich "wyczynów" pod wodą.

Zegarki Casual
Zegarek "na co dzień" powinien być głównie czytelny i wygodny. Sprostać "trudom" zwyczajnego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, łatwy w obsłudze, prosty w zakładaniu i zdejmowaniu i rozsądnie trwały. Nie musi być drogi, zwyczajnie w miarę tani a bardzo dobry. Nie musi być "udziwniony". Ma przekazywać jedynie niezbędne dane - datę i czas. Mile widziany jest sekundnik, bo w każdej chwili możemy "od ręki" sprawdzić czy zegarek działa. Zegarek z datownikiem za każdym razem będzie droższy. Nie musi posiadać szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual ogromny wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess posiadają one ciekawe wzornictwo i jednocześnie są trochę tańsze od konkurencji.
Podpatrzone na: One Zero
Twórca artykułu: G.S.
2012/01/11, 14:30:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.