Systemy zarządzania korporacją

Aktualnie system zarządzania ogromną firmą jest niezwykle skomplikowany i działa w oparciu o różne mechanizmy wspomagające. Ciężko powiedzieć, gdzie przebiega granica pozwalająca definiować, że dana firma jest już korporacją. Trzeba przyjąć, granica ta jest bardzo płynna.
Mocne wejście Twojej firmy
Twórca artykułu: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Biorąc pod rozwagę cechy wyróżniające korporację takie jak: duża liczba podzielonych zespołowo pracowników, osobowość prawna a ponadto istnienie procedur, według których zorganizowana jest praca, za korporację można uznać sporą część przedsiębiorstw w całej Polsce. Dzisiejsze korporacje zatrudniają więc od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osób.

Do omawianych wyżej procedur zezwalających na skuteczne i efektywne zarządzanie korporacją zaliczają się systemy klasy erp. ERP to skrót od angielskiego enterprise resource planning co tłumaczy się jako zaawansowane zarządzanie zasobami.

Jego funkcjonowanie oparte jest na systemie informatycznym, którego zadanie polega na pomocy przy zarządzaniu firmom poprzez przeprowadzanie różnych operacji na podstawie zgromadzonych danych. Im większe przedsiębiorstwo tym większą jest liczba informacji, które gromadzi i którymi gospodaruje. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego nic więc dziwnego, że firmom takim potrzebny jest specjalistyczny system składający się z wielu współpracujących ze sobą aplikacji.

Więcej artykułów

Techniki zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

Przedsiebiorstwo
Twórca artykułu: Startup Stock Photos
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W każdej firmie istotne jest, by w przychodzących papierach był porządek oraz przepływ wszelakich informacji odbywał się skutecznie. Mnogie wzory różnego typu pism powinny być dostępne w każdym momencie, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów pomaga lepiej rozłożyć kategorie złożonych pism.


ERP może składać z wielu różnych modułów. Jednym z elementów takiego systemu jest elektroniczny obieg dokumentów. Polega on na kontrolowanym przepływie danych, w tym także dokumentów, między podmiotami, które nimi gospodarują. Koordynuje to pracę między różnymi działami w danej firmie oraz pozwala na stworzenie produktu (dokumentu) ostatecznego, jako efekt współpracy wielu pracowników.

Firmy oferujące tego typu systemy świadczą usługi w oparciu o restrykcyjne normy z zachowaniem ponadprzeciętnej staranności jeśli idzie o poufność przekazywanych informacji. Poza tym świadczą także wsparcie techniczne przez cały okres trwania umowy, a dodatkowo oferują możliwość przetestowania oprogramowania nim podejmiemy ostateczną decyzję o jego zakupie.
2013/04/04, 09:11:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.