Gry wideo - Sony, Xbox, Wii

Ten artykuł jest dla wszystkich tych, którzy nie mieli nigdy konsoli, ani nie wiedzą, czym ona tak naprawdę jest i do czego może być używana. Wyjaśnię też, czym się ona różni od PC, jakie są jej typy i komu ją można najbardziej zarekomendować. Konsola to w rzeczywiście komputer, odróżniający się od popularnego peceta funkcjonalnością. Jest to urządzenie dedykowane tylko do gier wideo.


Konsoli nie możemy po nabyciu unowocześniać, dokupując lepsze elementy, tak jak robi się to w wypadku klasycznego PC. Stanowi ona integralną całość, do której można dodać najwyżej akcesoria peryferyjne, takie jak karty pamięci, kontrolery, sprzęt muzyczny i ekran.

W sklepach obecnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń. Firma Sony wyprodukowało dwie generacje konsol - Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Microsoft ma w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol lepszych generacji dochodzą do 1300zł, w zależności od fakultatywnych dodatków. Wydając mniej pieniędzy można kupić Playstation 2 – w tym przypadku ceny krążą wokół 400zł za nowy egzemplarz.

Gry na konsole w Blackgames
Na tę wielką konsolową czwórkę wydano mnóstwo interesujących produkcji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Warte uwagi gry na PS2 to zdecydowanie Guitar Hero, w którym możemy udawać najzdolniejszych gitarzystów. Zarekomendować trzeba też świetną grę wyścigową Gran Turismo 5. Na PS2 wyszło wiele klasycznych już serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą specyfikację, posiadają znacznie ulepszoną grafikę. Największe hity to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet bogatsze spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co pozwala na wykrycie ruchu gracza i przeniesienie go na ekran. W tej serii znajdziemy wiele pozycji sportowych i zręcznościowych. XBOX 360 też może się poszczycić świetną polską grą fabularną Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.