Coraz więcej aplikacji do pobrania!

Porównując bieżące informacje w Apple - App Store opublikowano do tej pory 600 tys. aplikacji na telefon, w tym 450 tys. jest wciąż aktywna i bez problemu dostępna w sklepie .

Telefon dotykowy Nokia Asha 311
Twórca artykułu: NOKIA
Podpatrzone na: NOKIA
Android Market ogłasza, że posiada blisko pół miliona, póki co tylko 320 tys. można wciąż pobrać. Tak wygląda ciągle niedościgniona czołówka i póki co zapowiada się, że jeszcze długo tak pozostanie, bowiem następny w kolejności jest serwis Ovi Store z 50 tys. aplikacji na stanie.

BlackBerry AppWorld to około 40 tys., Marketplace 35 tys., a na końcu Samsung Apps około 10 tys. programów. W sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Chcieć tylko więcej!

Oferowane w tych serwisach aplikacje pomagają praktycznie w każdej dziedzinie życia. Aplikacje na ipada to nie tylko organizatory, gry czy gadżety. Możemy znaleźć programy edukacyjne, nawigacje, narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne. Warto wspomnieć, że wiele aplikacji jest płatnych, często ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu euro. Nie znaczy to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Należy się spodziewać, że ich funkcjonalność bywa mniej zaawansowana. Wymienione aplikacje przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, ale także w tabletach (w tym miejscu dowiesz się więcej).

Co ciekawe aplikacje pisane są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych pasjonatów, którzy później bezpłatnie udostępniają swoje rozwiązania. Przy okazji warto dopowiedzieć, że samodzielne tworzenie aplikacji telefon komórkowy (szczegóły), to powinien skorzystać zarówno z coraz popularniejszych szkoleń jak i z masy dostępnych turtoriali i poradników w sieci.
2011/11/23, 13:35:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.