Najnowszy typ komunikacji - telefonia internetowa

Przyszło nam żyć w czasach, w których rozmowa na odległość to już nawet nie potrzeba, ale konieczność. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wynalazł pierwszy aparat telefoniczny, minęło wiele czasu, a my - ludzie, zdążyliśmy znacznie rozwinąć pierwotną technologię „dzwonienia”. Jedną z nowszych (a także tańszych) metod jest telefonia IP jednakże niewielu jeszcze z niej korzysta, a wiele osób nawet nie wie o takiej metodzie.


telefon
Podpatrzone na: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?
Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to telefony, które w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów telefonicznych PSTN czy ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a połączenia są realizowane [przy pomocy VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”). Tego rodzaju urządzeniam pozwalają na prowadzenie znacznie tańszych rozmów, czasem nawet darmowych, w ramach jednego operatora. Przypominają one zwykły aparat telefoniczny wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami także wyświetlacz,jednakże nie są wyposażone w regularne wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, ale w wyjście do Internetu, często standardowe, takie jak przy komputerze. Co interesujące, ażeby używać tego połączenia nie potrzebujemy komputera. Potrzebować go będziemy jedynie do skonfigurowania aparatu. Sporadycznie zdarza się, że telefony VoIP mylone są z telefonami USB, które tak naprawdę są jedynie odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Aparaty telefoniczne tegoż rodzaju nie potrafią przekazać rozmowy bez pomocy komputera i podłączane są do komputera za pomocą złącza USB- kliknij aby zobaczyć źródło.

Jak zacząć korzystać?
Na tę chwilę na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, lecz i indywidualnego. Aby ich znaleźć najlepszym i najprostszym sposobem jest skorzystać z Internetu. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po chwili ukażą nam się linki do stron internetowych różnych operatorów.
2013/02/25, 10:52:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.