Moc naturalnego piękna- galanteria drewniana

Wśród tak powszechnego dziś zastosowania materiałów syntetycznych, wielu ludzi zaczyna znów doceniać piękno surowca naturalnego, jakim jest drewno. Zainteresowaniem cieszą się nie tylko drewniane meble czy panele podłogowe, ale również wszelkiego rodzaju galanteria drewniana, czyli różne elementy zdobnicze, takie jak między innymi szkatułki, wieszaki, akcesoria kuchenne. Wyrób taki może być świetnym pomysłem na prezent, a także wspaniałym uzupełnieniem naszego domowego wnętrza.

Więcej artykułów

Tanie opony w Poznaniu

Twórca artykułu: KURSANT
Nadchodzi zima, z pewnością wkrótce temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg i pojawi się oblodzenie na drogach. W związku z tym większość mieszkańców Poznania albo już założyła opony zimowe, albo dopiero zamierza to zrobić. Niektórzy dopiero planują zakup nowych opon, gdyż zeszłoroczne już nie są bezpieczne, a jeszcze inni zastanawiają się gdzie kupić opony letnie na przyszły rok. Niestety jest to spory wydatek, który może dość mocno ograniczyć zasobność naszego portfela, co jest niepożądane, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dlatego też każdy poszukuje możliwości oszczędzenia paru groszy. Jednak co zrobić, aby wydając jak najmniej zakupić dobrej jakości produkt????


Twórca artykułu: SmakProstoty.pl
Czerpiąc z różnorodności natury Mówiąc o drewnie, przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć fakt, iż jeden gatunek drewna od innego może się diametralnie różnić. Główne cechy to: kolor, twardość, wytrzymałość, wygląd słojów. Najpopularniejsze jest drewno sosnowe, charakteryzujące się miękkością, sprężystością i łatwością w obróbce przy dobrej wytrzymałości mechanicznej. Kolor jest jasny, słoje dość szeroko rozstawione, regularne. sosny używa się do wyrobu mebli oraz innych wyrobów drewnianych. Do produkcji mebli często wykorzystywane jest również drewno dębowe (twarde, ciężkie, dość ciemne, trudne w obróbce) i bukowe (o ładnym, ciepłym, miodowo-brązowym kolorze, twarde i wytrzymałe, jednak łatwe w obróbce). Wyjątkowo piękne, ale i kosztowne są wyroby z drewna orzecha francuskiego, palisandra i hebanu. Galanterię drewnianą najczęściej robi się z sosny, ewentualnie lipy, buka lub świerka. Ciemniejsze zabarwienie uzyskuje się używając farb. Gdzie kupować

Wyroby drewniane są dostępne w wielu sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. W okresie przedświątecznym możemy je zakupić również na straganach jarmarków świątecznych, które są organizowane każdego roku w większych miastach. Jeśli chodzi o meble sosnowe to ogromny wybór pięknych wyrobów, które w dodatku są dostępne w wielu kolorach, znajdziemy na stronie internetowej zrobionezdrewna.pl. Duży wybór drewnianych, zarówno sosnowych, jak i dębowych czy też bukowych mebli jest również w serwisie seart.pl. producentów wszelkiego rodzaju galanterii drewnianej jest wielu, na przykład Drewbis (dostępny w Internecie na stronie wyrobydrewniane.pl), w którego bogatym asortymencie znajdziemy między innymi skrzynki drewniane i pudełka ozdobne, a także maleńkie komódko-szkatułki, które są ostatnio dość popularne. Ciekawą propozycją są też drewniane ozdoby wykonywane za pomocą lasera proponowane przez firmę Chemiton sp. z o.o. na portalu internetowym laserowadolina.pl.
2013/02/28, 13:27:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.