Zainwestuj roztropnie w obiektyw

Przypuszczalnie nie ma takiej rzeczy czy zjawiska, które jeszcze nie znalazło się w polu zainteresowania fotografów. Mnóstwo z nich przy użyciu fotografii potrafi z na pozór prymitywnego, zwyczajnego przedmiotu stworzyć oryginalne dzieło sztuki. Sama fotografia zresztą chociaż raz w roku mieści się w polu zamiłowań niemal każdego letnika.
Twórca artykułu: Powersport.pl
Cała zagadka dobrego zdjęcia pozostaje nie tylko w twórczości, kreatywności czy warsztacie realizatora, ale w szczególności w przyzwoitym sprzęcie. Toteż przed zdecydowaniem się na kupno, warto przejrzeć fachową literaturę lub co najmniej skonsultować się z kimś, kto ułatwi nam dobrać oprzyrządowanie do naszych potrzeb i wymagań.

Modele obiektywów

Więcej artykułów

Własne hobby to szansa na bardziej ciekawe życie. Powinniśmy w sobie znaleźć pasję

rowerzysta fotografuje
Twórca artykułu: Maëlick
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak niekiedy donoszą najnowsze badanie oddawanie się pasji to przepis na bardziej interesujące życie. To chyba nie powinno dziwić, ale w pierwszej kolejnościzastanowić się, czym wspomniane zjawisko jest. Pasja to część umysłu, niezwykła potrzeba zbierania czegoś, tworzenia kolekcji, interesowania się jakimś zjawiskiem. Naukowcyspierają się z czego to wynika. Być może pragniemy, żeby nasze życie było ciekawsze, a może po prostu bez ulubionego zajęcia nie jesteśmy sobą.


Z pewnością priorytetową częścią składową aparatu fotograficznego jest obiektyw fotograficzny, bo przy jego użyciu możemy dostrajać i przetwarzać widziany obraz. Bez trudu jest jednak popełnić błąd i nabyć nieodpowiedni obiektyw, który oprócz tego kilkukrotnie przewyższy kwotę samego aparatu fotograficznego. Dlatego warto zaopatrzyć się, w chociaż podstawową informację na ich temat.

Zatem, można wyróżnić trzy rodzaje obiektywów. Pierwszy to obiektyw szerokokątny np. sigma, który jest przeznaczony do fotografowania znacznych obszarów, na przykład krajobrazów, architektury, czy zamkniętych obszarów. Drugi to obiektyw typowy z ogniskową około 50 mm, który jest bardziej uniwersalny. Natomiast do robienia zdjęć z przybliżenia są odpowiednie obiektywy długoogniskowe, w tym teleobiektywy. Istnieją także dodatkowe rodzaje obiektywów, które posiadają bardziej sformułowaną funkcję, w tym obiektywy „rybie oko”, które charakterystycznie zniekształcają perspektywę, reprodukcyjne, portretowe, kitowe, a także fotogrametryczne, które służą do wykonywania lotniczych zdjęć topograficznych.

Ile kosztują obiektywy?

Ceny obiektywów zmieniają się zależnie od marki i typu od kilkuset do kilku tysięcy złotych. To kolejny argument za tym, żeby roztropnie przemyśleć ich zakup tak, by mogły służyć przez lata, a nie tylko stały się zabawką w trakcie jednych, niedługich wczasów.
Podpatrzone na: www.sigma-sklep.pl/
2018/01/12, 07:03:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.