Zimą szczególnie należy dbać o swoje zdrowie.

Zima w ogrodzie
Twórca artykułu: liketearsintherain's buddy icon
Podpatrzone na: www.flickr.com
Kiedy za oknem pada śnieg a temperatura spada poniżej zera, bardzo łatwo złapać przeziębienie lub nabawić się grypy. Włączamy centralne ogrzewanie, aby ogrzewać nasze mieszkania, a działanie ciepłego powietrza powoduje często wysuszanie skóry, włosów, problemy z drogami oddechowymi i krążeniem. Tak jak dla ludzi, jest również szkodliwe dla zwierząt i roślin. Aby ustrzec się przed skutkami sezonu grzewczego warto wcześniej pomyśleć o odpowiedniej wilgotności powietrza. Bardzo częstymi sposobami jest wieszanie na kaloryferach mokrych ręczników lub mocowanie na nich glinianych pojemników. Temperatura z kaloryferów powoduje, że woda paruje z ich środka i nieznacznie nawilża powietrze. Ale, te babcine sposoby nie są ani ładne estetyczne, ani co ważniejsze skuteczne.

Ich jedyną zaletą jest mały niski koszt i w miarę zgrabny wygląd. Nawilżacz powietrza jest urządzeniem, które rewelacyjnie sprawdza się przy tego typu problemach. Prawidłowo dobrany do naszych potrzeb, sprawi, że powietrze w naszym otoczeniu będzie oczyszczone i sprzyjało naszemu samopoczuciu. Dziś każdy znajdzie coś dla siebie: od nawilżaczy parowych, które wytwarzają sterylną, wolną od bakterii mgiełkę i w ten sposób podnoszą temperaturę w pomieszczeniu, po przez doskonałe do aromaterapii nawilżacze ewaporacyjne, aż po ultradźwiękowe, pozwalające na kontrolowanie stopnia stanu wilgotności. Właściwie dobrany do naszych potrzeb nie zrujnuje domowego budżetu, a efekty jego działania będą szybko widoczne. Dlatego też jeśli mamy w domu dziecko, alergika lub sami czujemy spadek naszej kondycji, zdecydujmy się na zakup takiego urządzenia.

dom - zima
Twórca artykułu: Baumit
Podpatrzone na: Baumit
Innym problemem, z którym może przyjść nam się zmierzyć, jest zbyt duża wilgotność pomieszczenia. Podobnie jak suche, zbyt wilgotne powietrze, również wpływa niekorzystnie na zdrowie stan człowieka. W walce z wilgocią niezastąpiony jest osuszacz powietrza. Świetnie sprawdza się przy okazji odciągania z powietrza wody i oczyszczania go z kurzu w takich miejscach jak kuchnia piwnica, pralnia, górskie domki. Jego dodatkową zaletą jest likwidacja brzydkiego zapachu. Dodatkowo przyśpiesza wysychanie farb, parkietu, chroniąc tym samym przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów. Urządzenie to jest bardzo sprytne: w przypadku osiągnięcia odpowiedniej wilgotności samo się wyłączy.

Następnym sprawdzonym sposobem na świeże powietrze jest aromaterapia. Aromatyzer to nowoczesne urządzenie, który dzięki wodzie i kropelkom ulubionego olejku wytwarza aromatyczną mgiełkę. Mgiełka ta spełnia wiele pożytecznych funkcji, m.in. odpręża, łagodzi stres, ale także wpływa korzystnie na drogi oddechowe. Pomysłów na aromatyzery jest wiele. Dużym powiedzeniem cieszą się te robione domowymi sposobami, tzw. aromatyzery ekologiczne, na bazie skórek cytrusów. Bez względu na to który rodzaj wybierzemy, zapachy panujące w naszym mieszkaniu nie tylko wpływają na jego klimat, ale również na nasze zdrowie.
2013/02/28, 11:53:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.