Outsourcing IT – z czym to się je? Jak obniżyć koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa?

Za outsourcing uznajemy nowoczesny model zarządzania przedsiębiorstwem oddający w zarządzanie partnerowi zewnętrznemu zadania, które w sposób bezpośredni nie wiążą się z główną działalnością firmy. Outsourcing IT jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym przez firmy, które chcą, aby procesy informatyczne w ich firmach przebiegały sprawnie, bez zatrudniania na stałe sztabu informatyków.

Takie rozwiązanie jest coraz powszechniejsze również dlatego, że z reguły przyczynia się do obniżki kosztów w przedsiębiorstwie. W ramach outsourcingu IT możemy wyróżnić kilka podstawowych obszarów. Są to między innymi: hosting, a także inne usługi opierające się na wykorzystaniu data center, administracja systemami IT, help desk IT, usługi z zakresu tworzenia systemu kopii zapasowych oraz replikacji systemów informatycznych.

Więcej artykułów

W jaki sposób dobrać oprogramowanie dla firm?

biurko
Twórca artykułu: geishaboy500
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Trudno ujrzeć w wyobraźni nawet małe przedsiębiorstwo nieskomputeryzowane. Wybór programów dla firm sprawia problem. Rynek jest naprawdę duży, a właściciele firm nie zawsze go znają.


Aby zyskać pewność, że tajne dane w przedsiębiorstwie są dostatecznie dobrze chronione, sprzęt jest eksploatowany efektywnie, a wszystkie aplikacje, wykorzystywane w firmie, mają wszystkie istotne licencje, przeprowadzamy audyt informatyczny. Może on dotyczyć pojedynczej stacji lub całego pracującego w przedsiębiorstwie sprzętu IT. Audyty IT powinno się przeprowadzać okresowo, aby mieć pewność, że firma pod względem informatycznym funkcjonuje właściwie, w przeciwnym razie możemy narazić się na poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe. Zwykle audyt może przeprowadzić u nas firma która świadczy u nas usługi outsourcingowe, jeśli taką mamy, jeśli nie, możemy skorzystac z usług dowolnej firmy prowadzącej consulting IT.
WD SmartWare 1.3
Twórca artykułu: Tabasco PR
Podpatrzone na: Tabasco PR
Analiza dokonywana przez firmy konsultingowe może doprowadzić do powstania wielu ciekawych rozwiązań, które często są projektowane na platformie sharepoint. Do typowych przykładów takich rozwiązań zalicza się: projektowanie i wdrażanie intranetu, opracowanie nowego, sprawniejszego obiegu faktur, czy obiegu dokumentów w ogóle, obiegu dokumentów kadrowych, zaprojektowanie systemu kancelaryjnego oraz projektowanie innych wyspecjalizowanych aplikacji. Dzięki temu można usprawnić wymianę informacji, sprawnie zarządzać dokumentami i tworzyć potrzebne raporty usprawniające proces decyzyjny.
2017/12/24, 21:02:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.